Witam Kilka miesięcy temu pisałem o objawach wskazujących na koniec koła zamachowego w moim Mondeo. Sprawę delikatnie mówiąc zaniedbałem, bo zawsze się znalazły ważniejsze wydatki... No i stało się :( w dniu wczorajszym wciskam sprzęgło ale słyszę dziwne szumienie, bieg nie wchodzi. Wciskam ponownie, tym razem już nie szumi, bieg wchodzi puszczam sprzęgło, auto rusza ale pedał cofa się tylko kilka cm i tak zostaje, nie moge zmienic biegu. Musiałem wsunąć stopę i cofnąć pedał od dołu do pierwotnej pozycji, wciskam ponownie dwójka wchodzi, dalej trójka i ok. Do domu miałem około kilometra, problem powtórzył się kilka razy podczas zmiany biegów ale na szczęście udało się dojechać... Czy to wskazuje uszkodzenie wysprzęglika bądź docisku? Pewnie to i tak nie ma znaczenia, bo z dwumasą należy wymienić cały komplet... I teraz najważniejsze, przekopałem allegro, prawie nikt nie ma zestawów do 2.2, wysłałem zapytania do wszystkich co sprzedają do 2.0 i właśnie przychodzą odpowiedzi. Jedna wycena na 3500 i kilka odpowiedzi, że nie ma. Oryginał 3700 i to chyba nawet bez wysprzęglika (dodatkowe 500). SZOK Zacząłem szukać alternatywy i znalazłem taką firmę: Piszą, że jako jedyni w Polsce robią profesjonalną regenerację kół dwumasowych, 12 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów... brzmi ciekawie. Koszt regeneracji koła do Mondeo 2.2 to 600-800 PLN brutto w zależności od uszkodzeń (z góry zakładam 800 ;) ), dodatkowo koszt regenaracji kompletnego sprzęgła to 400 PLN, razem 1200 PLN Co o tym myślicie, czy ktoś korzystał z usług w/w firmy? Zostaje jeszcze używka, za 600-700 powinno się z Anglika komplet wyciągnąć ale jakoś mnie chyba bardziej regeneracja przekonuje...
------------------- Zapraszam do: Centrum odzyskiwania danych Warszawa
Wczoraj byłem u mechanika odebrać klamoty. W dwumasie widac jakieś pierścienie które pospadały, wysprzęglik masakra, sprzęgła prawie nie ma i do tego mechanik twierdzi, że docisk krzywy. Wysłałem to wszystko właśnie do regeneracji. Podjąłem decyzje, że dwumase regeneruję na pewno, wysprzęglik kupie nowy (500 PLN). Nadal nie wiem co ze sprzęgłem, nowa tarcza i docisk to 1300 PLN, regeneracja 400 PLN, tylko jak oni zregenerują docisk skoro mechanik twierdzi, że jest krzywy? Czy ktoś kiedyś oddawał do regeneracji te części?
ale krzywy docisk będzie miał bicie i nie wrócę dobrze nieosiowemu ruchowi elementu o sporej masie w tym miejscu... generalnie takie są koszty użytkowania nowoczesnego diesla i trzeba się z tym pogodzić :metal: ... na Twoim miejscu poszukałbym czy nie ma tańśzych elementów pasujących z innego auta (np renault ma silnidki dci 2,2).
Mój przypadek nie był tak drastyczny jak Haroba i Pauliny, ale też trochę nerwów przeżyłem. Kupując mondziaka (2.2 TDCi 2005r.) wiedziałem, że napewno jest do roboty dwumasa (w ASO wycenili całość na 6tys). Później dowiedziałem się, że jest konieczny cały komplet - dwumasa, łożysko i sprzęgło i dlatego tyle sobie zażyczyli w ASO. Oddałem do znajomego mechanika. Ten wrzucał 2 różne dwumasy, ale żadna z nich nie pasowała do mojego silnika. Niestety nie ma zamienników do tego silnika - tylko orginalne części. W Fordzie wycenili mi dwumase i sprzęgło na 3,7 tys. Na szczęście mechanik miał zniżki (jego ziomek tam pracuje) i za całość naprawy, czyli dwumase, sprzęgło, łożysko, olej + filtry wszelakie zapłaciłem 4,3 tys zł. Niestety takie są koszty tego fajnego silnika :( .
------------------- Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
ja byłam w Ewcarze, sprawdzałam też na allegro nie znalazłam w takiej cenie. Najtaniej było 1700zł na allegro (jakiś sklepik w wólce kossowskiej). W większości sklepów z częściami w Warszawie w których byłam wyceniali mi komplet na 2000-2500zł - sama dwumasa 1200zł. Dopiero znajomy miał za 1500zł całość. Jeżeli znalazłeś jeszcze gdzieś za 1500zł to jeśli mogę prosić o kontakt do tego sklepu na priv to będę wdzięczna, bo widocznie mają dobre ceny, a niedługo będę się zabierać za zawieszenie z przodu:)
Kolego ten sam temat przerabiałem 3 tygodnie temu. Całość mnie wyniosła ok 4100zł + jeszcze wymieniałem łożysko podpory półosi. Szczerze nie wiem czy podjąłbym się regeneracji dwumasy. Moja była już na mocowaniu przekręcona, jednym słowem nie nadawała sie do niczego. Fakt nigdzie nie można dostać dwumasy do 2.2 ale.. w Ewcarze są 2 ciągu 3dni cena ok 1800zł za LUKa, więc tragedii nie ma. Wg mnie jeżeli chcesz jeszcze troche pojeździć, to za bardzo nie oszczędzaj, bo to odwdzięczy Ci się bezproblemową eksploatacją.
Odświeżam temat po dłuższej przerwie. Zdecydowałem się jednak na regenerację ze względów finansowych, mam nadzieję, że nie pożałuję :P Koszt regeneracji dwumasy i sprzęgła to 1200 PLN, do tego 500 nowy wysprzęglik i 400 robocizna - razem 2100 PLN. Na razie wszystko pięknie ale przejechałem dopiero 3 tys. km, gdyby coś się działo będę informował na bieżąco.
masz Luka ;) nijak 3500 nie wyjdzie ;) Wzgledem jednomasowki w 2.2: absolutnie nie zaleca sie kola jednomasowego do samochodow z momentem wiekszym niz 300 nm. Przypatrzcie sie z reszta, ze wlasciwie jedyne dedykowane zestawy z sztywnym kolem sa do tddi i max do tdci 115KM. Obciazenia sa zbyt duze i cos musi wtedy dostac w tyl - drgania pojda tak na silnik jak i na skrzynie.